YOZGAT ADALET SARAYI

Yozgat Adalet Sarayı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan,Yargıtay Eski Başkanı Sn. Osman Aslan, Adalet Eski Bakanı Sn. Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Sn. Ali Coşkun, Sağlık Bakanımız Sn. Recep Akdağ , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Sn. Murat Başesgioğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Eski Başkan Vekili Sn. Celal Altunkaynak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sn. Fahri Kasırga, Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeleri ile Bakanlığımızın üst düzey görevlileri olan Müsteşar Yardımcılarımız, Genel Müdürlerimiz,  Daire Başkanlarımız ve Misafirlerimizin katılımıyla 21 Mayıs 2005 cumartesi günü saat 14:00’de açılışı yapılarak faaliyete geçmiştir.

Törende Yozgat Cumhuriyet Eski Başsavcısı Sn. Ferhat Kapıcı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Eski Başkan Vekili Sn. Celal Altunkaynak, Adalet Eski Bakanı Sn. Cemil Çiçek ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan birer konuşma yapmışlardır.

Türkiye'mizin her köşesindeki  adalet dağıtılan yerlerin Adalet Sarayımız standartlarına ulaşmasını temenni ediyoruz.

Yozgat Adalet Sarayında;

Cumhuriyet Başsavcılığı,

1 Ağır Ceza Mahkemesi,

2 Asliye Ceza Mahkemesi,

1 Sulh Ceza Hakimliği,

1 İcra Ceza Mahkemesi,

2 Asliye Hukuk Mahkemesi,

1 İcra Hukuk Mahkemesi

1 İş Mahkemesi,

1 Aile Mahkemesi,

1 Kadastro Mahkemesi'nin yanı sıra Adli Tıp Şube Müdürlüğü hizmet vermektedir. Adalet Sarayı içerisinde yemekhane, kafeterya, fuaye salonu, konferans salonu ve ptt hizmet birimi de bulunmaktadır.

 

 

 

YOZGAT ADALET SARAYINDAN GÖRÜNTÜLER

 

Yozgat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.